عکس 2 عکس سفر تفریح - آرشیو 1396/9

موضوعات
Category

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1
» بازديد سال : 2218
» بازديد کل : 2801
» اعضا : 0
» مطالب : 36

نقد فیلم آذر


تاریخ انتشار پست : 1396/9/20 بازدید : 28

کارگردان : محمد حمزه ای

نویسنده : احسان بیگلری، پریسا هاشم‌پور

بازیگران : نیکی کریمی، حمیدرضا آذرنگ، هومن سیدی، لیلا زارع، مائده طهماسبی، فرید سجادی حسینی، هستی مهدوی‌فر، مهران نائل، شیرین آقارضاکاشی، مانیا علیجانی، پژمان جمشیدی

خلاصه داستان : آذر و همسرش زندگی آرام و صمیمانه ای دارند اما همسر وی طی یک درگیری با پسرعمویش مرتکب قتل وی می شود و آرامش از زندگی آنان رخت بر می بندد. همسر آذر به زندان می افتد و آذر برای آزاد کردن او بهای بسیار سنگینی را می پردازد.

حضور کارگردانان کار اولی در سینما که با ستارگانی که مردم دوستشان دارند همکاری می‌کنند، همانقدر که می‌تواند خوب باشد و نتیجه ای مطلوب به همراه داشته باشد، به همان اندازه نیز می‌تواند یک کارگردان جوان و تیم همراهش را به ورطه نابودی بکشاند، این که از لحظه آغازین فیلم تا انتهای آن تمام تلاش کارگردان و نویسنده بر این باشد تا ضعف‌های بی شمار اثر را در پشت نام بازیگران پنهان کنند، قطعا بیننده را با اثری مواجه خواهند کرد که هیچ بازدهی مناسبی ندارد، نه حرف خاصی می‌زند، نه از لحاظ سینمایی درست کار می‌کند و نه اینکه جذابیتی برای بیننده دارد. اتفاقی که به وضوح در فیلم «آذر» رخ می‌دهد، فیلمی که نه تنها ایده و طرحی درست ندارد، بلکه می‌خواهد به ضرب و زور قرار دادن چند بازیگر مطرح و به وجود آوردن شخصیت‌ها و موقعیت‌هایی غیرقابل باور جذابیتی دروغین را ایجاد کند، اما به دلیل اینکه مجموعه‌ای از المان‌های بد را در کنار هم قرار داده است موفق به انجام هیچ حرکت مثبتی نمی‌شود.

Azarنویسنده و کارگردان از همان صحنه ابتدایی فیلم قصد دارند تا برخی مسائل را پایه ریزی کنند و در ادامه از آن‌ها استفاده نمایند، مثلا اینکه شخصیت آذر در ابتدای فیلم و در صحنه‌ای بد و زننده در حال موتورسواری است، موضوعی که در ادامه فیلم به بدترین شکل ممکن از آن استفاده شده است، و موتورسواری یک زن نه تنها برای بیننده جذاب نیست، بلکه نتیجه عکس هم می‌دهد و خنده دار به نظر می‌رسد، تمام استفاده نویسنده و کارگردان از این موتور، بردن چند پیتزا توسط شخصیت آذر و تصادفی است که او با موتور دارد، در واقع مشکل اصلی فیلم نیز در همینجاست، اینکه نه کشمکش‌های درام به درستی تعریف شده‌اند، نه خرده اتفاقات فیلم باور پذیر و تاثیرگذار هستند و پیش از همه این‌ها درامی شکل نمی‌گیرد تا بتواند به عنوان اثری اجتماعی تاثیری روی بیننده بگذارد. داستان فیلم تکراری و کلیشه‌ای است، داستانی که بسیار هم به طول می‌انجامد تا در روند تلاطم قرار گیرد، و حوصله بیننده را سر خواهد برد، اینکه شخصی به طور غیر عمد یکی از عزیزان خود را بکشد و به دردسر بیفتد، دیگر به این سبک و سیاق تاثیری روی بیننده نخواهد گذاشت. حال اگر از کنار این تکرار خسته کننده نیز عبور کنیم، به نگاهی به شدت سطحی و ناپخته از سوی نویسنده درباره موضوعی خاص برخواهیم خورد. «آذر» می‌خواهد در مورد اجتماعی حرف بزند که زندگی کردن در آن سخت است، و البته که زندگی کردن برای یک زن تنها که همسرش در زندان است و بچه‌ای نیز دارد سخت تر است، اما آن قدر نوع پرداخت به این موضوع در فیلم سطحی است و هیچ پیچ و خم و حتی سادگی درستی هم ندارد، که قطعا در عوض اینکه بیننده را به فکر وادارد، بین خود و او فاصله‌ای زیاد ایجاد خواد کرد. از زمانی که گره فیلم با همان شکل بد و تکراری افکنده می‌شود، سیر مشکلات به صورت تیتروار به شخصیت آذر روانه خواهد شد، بدون اینکه پرداختی روی شخصیت‌ها و اتفاقات صورت گیرد، و این مشکلات آن قدر کم جان و بی رمق در فیلم تعریف شده‌اند که گویی خود نویسنده و کارگردان نیز از موقعیت‌ها شناخت درستی نداشته‌اند و چون تلاششان بر این بوده تا یک زن و مشکلاتش را به تصویر بکشند، و خودشان مرد هستند و با پوست و گوشتشان این موقعیت‌ها را تجربه نکرده‌اند، قطعا نباید توقع نتیجه‌ای جز این را داشت که موقعیت‌ها و عکس العمل‌ها باورز پذیر نباشند، حال آنکه نمونه‌های زیادی در تاریخ سینمای داشته‌ایم که کارگردان مرد‌، مصائب و مشکلات یک زن را به تصویر کشیده است، اتفاقی که هیچ گاه در «آذر» رخ نمی‌دهد.

Azarشخصیت‌ها در فیلم «آذر» به شدت منفعل و غیر قابل باور هستند، از خود آذر گرفته که شخصیت محوری داستان است تا همسرش، عموی همسر و سایر شخصیت‌ها، اینکه چرا عموی همسر آذر تا این حد با او مشکل دارد مشخص نیست و تنها مساله‌ای گنگ برای نمایش فشار مضاعفی است که بعدها توسط عمو به او وارد می‌شود، سراسر فیلم پر است از این موقعیت‌ها و شخصیت پردازی‌های غیر اصولی و بی رمق، موقعیت‌هایی که یک زن تنها در شرایطی سخت (که البته به هیچ وجه این شرایط سخت را نمی‌توان حس کرد و تاثیری روی بیننده نمی‌گذارد) در آن‌ها قرار می‌گیرد آن قدر به یکباره و پشت سر هم اتفاق می‌افتند که هیچ کدامشان به درستی تعریف نمی‌شوند و نمی‌توانند تاثیری روی بیننده بگذارند، وقتی هدف این است تا از مشکلی خاص صحبت شود، آن هم در سینما به هیچ وجه نمی‌شود که به چند موقعیت کاملا سطحی و باور ناپذیر بسنده کرد و البته که اگروجود این تنگناها به این شکل غیر اصولیی بیشتر شوند، تاثیر بیشتری نخواهند گذاشت، بلکه وقتی تاثیر گذار خواهند بود که به درستی تعریف شوند و شکلی باورپذیر و منطقی به خود بگیرند، حال اگر حتی یک مشکل مطرح باشد، همان می‌تواند تاثیر خود را بگذارد.

Azarبازی‌های بازیگران آن قدر در فیلم بد است که مجموعه تمام ضعف‌های فیلم را کامل کند، نیکی کریمی که در شخصیت آذر ظاهر شده و تمام مشکلات روی سرش ریخته، علاوه بر اینکه شخصیت پردازی بدی دارد، به بدترین شکل و با عرضه بدترین احساس ممکن نقشش را بازی کرده است، زنی که به شدت تحت فشار است اما خم به ابرویش نمی‌آید،کوچکترین آشفتگی‌ای در چهره و بازی او دیده نمی‌شود و با همه این تفاسیر بناست تا نماینده زنانی باشد که در جامعه چنین مشکلاتی دارند. او صرفا نامی در فیلم است تا احیانا تماشاگران را به سینما بکشاند، بیماری‌ای که سال‌هاست گریبان سینمای ما را گرفته و ظاهرا نه تنها رهایش نمی‌کند بلکه بیشتر و بیشتر نیز می‌شود، هومن سیدی نیز نقشی کوتاه و شاید تکراری در ظاهر یک پسر شرور را دارد، حمیدرضا آذرنگ نیز به هیچ وجه حس خوبی در فیلم و ایفای نقشش ندارد، سایر بازیگران نیز همین وضعیت را دارند، البته پیش از اینکه کارگردان توانایی بازی گرفتن از بازیگران را نداشته باشد و البته بازیگران نیز به هر دلیلی نخواهند یا نتوانند حس خوبی را به خود بگیرند، دلیل اصلی این امر، ضعف فیلمنامه، شخصیت پردازی و فضاسازی فیلم است. یعنی زمانی که شخصیت شکل درستی ندارد، فضای فیلم بسیار بی روح است و کارگردان بر فضای فیلمش تسلط ندارد، قطعا بازی‌های خوبی نیز نمی‌توان از بازیگران دید.

در نگاهی کلی، «آذر» فیلم ضعیفی است که حتی پتانسیل قوی شدن را هم دارا نیست، زیرا داستان و فیلمنامه خوبی ندارد، کارگردانی آن بد و نوع نگاهش به یک موضوع خاص کاملا سطحی و کهنه شده است، درامی در آن شکل نمی‌گیرد و کشمکش‌های فیلم تنها به چند حرکت خنثی و دیالوگ‌های معمولی ختم می‌شوند، دوربینی که در بسیاری از زمان‌های فیلم بی دلیل روی دست گرفته شده نیز به فاکتورهای بد فیلم اضافه خواهد شد، فیلم می‌خواهد در مورد سختی‌های یک زن با تمام مشکلاتش حرف بزند، اما در دور ترین فاصله از این اتفاق ایستاده است و به دلیل مشکلات فراوانی که دارد، کوچکترین تاثیری نمی‌تواند بگذارد.

اختصاصی نقدفارسی

منتقد: عباس نصراللهی


"منبع: سایت نقد فارسی"

دسته : ,
برچست ها :

دسکتاپ های مجازی


تاریخ انتشار پست : 1396/9/10 بازدید : 9

بالاخره مایکروسافت قابلیت ایجاد دسکتاپ‌های مجازی را به‌عنوان یکی از امکانات پیش‌فرض در ویندوز 10 در اختیار کاربران قرار داده و به کمک این قابلیت، مدیریت آسان‌تر و منظم‌تر محیط کاربری ویندوز را برای کاربران فراهم کرده است. تابه‌حال از این قابلیت استفاده کرده‌اید؟

 

همان‌طور که می‌دانید برای اجرای برنامه‌ها در دسکتاپ‌های مجازی باید روی آیکون Task View در کنار منوی استارت (پایین سمت چپ) کلیک کرده و از صفحه‌به‌نمایش درآمده گزینه‌ New Desktop را کلیک کنید. در ادامه نیز به دسکتاپ مجازی جدید مراجعه کرده و فایل یا برنامه موردنظر را در آن اجرا کنید.

 

به‌نظر شما راه‌حل ساده‌تری برای اجرای سریع‌تر این عملیات وجود دارد؟ ترفند زیر این امکان را برای شما فراهم می‌کند:

 

به لینک زیر بروید و نرم‌افزار رایگان VDesk را با حجم کمتر از 12 کیلوبایت دانلود کنید:

http://tiny.cc/click_vdesk

 

فایل دانلودی را در محلی دلخواه روی هارد‌دیسک رایانه ذخیره کنید. (نیازی به نصب برنامه وجود ندارد)

 

به محل ذخیره‌سازی فایل Vdesk.exe مراجعه کرده و پس از کلیک راست روی این گزینه کلیک کنید تا خط فرمان اجرا شود:

Open command window here فرمان زیر را در خط فرمان وارد کرده سپس کلید اینتر را فشار داده و در پایان پنجره خط فرمان را ببندید.

 

vdesk –install با اجرای مرحله 4، عملیات نصب و فعال‌سازی برنامه به پایان رسیده و چنانچه روی هریک از برنامه‌های اجرایی در ویندوز کلیک راست ماوس را فشار دهید گزینه‌ای با عنوان Open in new virtual desktop را مشاهده خواهید کرد. کلیک روی این گزینه موجب ایجاد یک دسکتاپ مجازی جدید، ورود به دسکتاپ مجازی و اجرای برنامه موردنظر در دسکتاپ ایجاد شده خواهد شد و همه این عملیات به‌طور خودکار در کسری از زمان انجام می‌گیرد.

منبع:jamejamonline.ir


دسته : کامپیوتر ,
برچست ها :

چگونه تمرکزمان را تقویت کنیم؟


تاریخ انتشار پست : 1396/9/2 بازدید : 19

وجود عوامل و فاکتورهای مختلف در محیط پرامون و کار باعث می‌شود تمرکز و توجه به کاری که مشغول انجام آن هستیم سخت شود.

 

داشتن تمرکز به فرد اجازه می‌دهد جهان درونی خود را به گونه‌ای شکل دهد که افکار، انگیزه‌ها و احساسات با اهدافی که در مغز اولویت خواهند داشت،‌ مرتبط باشد.

 

توانایی به حفظ تمرکز و توجه از سنین پایین شروع می‌شود و به فرد کمک می‌کند در طول زندگی موفق باشد. فاکتورهای متعددی وجود دارند که مهارت‌های فرد در تمرکز کردن را ارتقاء داده یا آن را مختل می‌سازد.

 

سایت مدیکال نیوز تودی به چند راهکار اشاره کرده که با کمک آن‌ها می‌توان تمرکز را با سرعت بیشتر و موثرتری بهبود داد.

 

حضور در فضای سبز: بررسی‌ها نشان می‌دهد شرایط و محیط طبیعی همچون قرار گرفتن در فضاهای سبز می‌تواند برای رشد مغز کودکان و تقویت سطح تمرکز و افزایش بازدهی در دانشگاه و محیط کار مفید باشد.

 

تغییر چیدمان محل کار و زندگی: محیط اطراف می‌تواند نقش حائز اهمیتی در میزان تمرکز داشته باشد. با اعمال تغییراتی روی میز کار فضایی را ایجاد کنید تا برای حفظ تمرکز مناسب باشد.

 

بهبود سطح کیفیت سلامت: فعالیت جسمی، رژیم غذایی و وزن فاکتورهای هستند که بر عملکرد و سطح تمرکز فرد تاثیر می‌گذارد. به طور مثال، اگر وعده غذایی صبحانه را حذف کنید نمی‌توانید تا هنگام وعده نهار کاری که مشغول به انجام آن هستید به بهترین شکل انجام دهید. توجه به وضعیت سلامت، فعال بودن و مصرف خوراکی‌های تقویت کننده تمرکز از نکات مهم به حساب می‌آیند.

 

منبع: سلامت نیوز

دسته : سلامتی ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد